ورود


چطور صندلی ادارى و مبلمان اداري مناسب انتخاب کنیم؟ پرینت پست الکترونیکی

وقتی یک صندلی یا مبلمان ادلری طراحی آرگونومیک دارد ، می‌تواند وزن یا در واقع سنگینی شما را بر روی بخش‌های مختلف بدن، تقسیم کند. در این مورد ارتفاع صندلی یکی از موارد تاثیرگذار است؛ در واقع صندلی نه باید خیلی بلند باشد نه خیلی کوتاه. اگر بیش از حد بلند باشد، به قسمت‌های درونی زانو فشار وارد می‌شود و در حالی‌که هیچ وزنی روی پاهای شما نیست، قسمت‌های دیگری از بدنتان تحت فشار زیادی قرار دارند. در مقابل، صندلی بسیار کوتاه هم، سنگینی را بر روی استخوان‌های نشیمنگاه می‌اندازد.

پس ارتفاع یک صندلی مناسب برای محل کار، باید قابل تنظیم باشد. شما هم هنگامی که روی صندلی می‌نشینید، باید بی‌حوصلگی یا بی‌توجهی را کنار بگذارید و ارتفاع صندلی را به نسبت قد خود، تنظیم کنید.

پشتی صندلی نیز می‌تواند به تقسیم سنگینی شما کمک زیادی کند چرا که برای بخشی از بدن تکیه‌گاه می‌شود و از این طریق، فشار بر قسمت‌های دیگر را کاهش می‌دهد. به طور کلی سه نوع تکیه‌گاه در انواع صندلی‌ها، به کار رفته است. یک نوع از آنها کوتاه‌‌تر هستند و تنها از ناحیه کمر محافظت می‌کنند.

نوعی دیگر از صندلی‌های پشت‌دار، کمی بلندترند و شانه‌ها را نیز می‌پوشانند. در نوع سوم، برای سر نیز یک پشتی قرار داده شده است که از دردهای ناحیه گردن جلوگیری می‌کند. نوع معمولی این صندلی‌ها، حداقلی از ناحیه شانه را می‌پوشانند که باعث می‌شود کمی از وزن نیز بر روی این ناحیه از بدن بیفتد به جای اینکه تمام آن بر روی کمر باشد.

در کل استانداردهای مختلفی در سطح بین‌المللی، برای انواع صندلی‌ها از جمله صندلی‌های اداری به تصویب رسیده‌اند.

برخی از این استانداردها در قالب همان ایزوهای معروف (ISO) که زیاد در مورد کالاهای مختلف در موردشان شنیده‌اید، ارائه می‌شوند. ISO 9241 یا الزامات ارگونومیک، برای محل کار نیز یکی از آنهاست. این استاندارد، که به صورت ویژه برای کار با کامپیوتر، به تصویب رسیده‌ است، به کارکنان کمک می‌کند، در یک وضعیت راحت و کارآمد قرار گیرند. بند پنجم ISO 9241، به چیدمان محل کار و الزامات کیفی مربوط می‌شود که که یکی از معروف‌ترین استانداردها برای طراحی صندلی‌های مدرن هم در همین بخش قرار دارد.

به نظر تصویب‌کنندگان الزامات ارگونومیک، برای محل کار، یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت برای بدن شما ایجاد کند که برای انجام وظایفتان مناسب باشد.

 
نظر جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
 

تمــــاس بــــا مــــــا

address آدرس :
جاده تبریز ، آذرشهر - جنب شهرک صنعتی رجایی شمالی - کوی البرز - جنب تصفیه خانه - صنایع فلزی صنعت آذربایجان (مالکی)
tell تلفن :
34212090 (041)
fax فکس :
34212091 (041)
e-mail مدیر فروش :
09144155080  سعید مالکی

آمار آخرین بازدید کنندگان

بازدیدکنندهزمان بازدید

آخـــــرین اخبــــــار

چطور صندلی ادارى و مبلمان اداري مناسب انتخاب کنیم؟

وقتی یک صندلی یا مبلمان ادلری طراحی آرگونومیک دارد ، می‌تواند وزن یا در واقع سنگینی شما را بر روی بخش‌های مختلف بدن، تقسیم کند. در این مورد ارتفاع صندلی یکی از موارد تاثیرگذار است؛ در واقع صندلی نه باید...

تأثير عوامل ارگونوميك محيط كار بر اجراي سيستم مديريت كيفيت!

عـدم توجـه به اصـول ارگونومي و رعايـت نكـردن آنها در محـيط كار، هزينه هـاي بسيار زيادي را هم براي كـارفرما و هم براي كاركنان بدنبال خواهد داشت و موجب كاهش كارآيي و كيفيت مي گردد. از طرفي با توجه به اينكه...

کدام میز تحریر؟کدام صندلی ؟

میز تحریر و 3 نکته

1)ارتفاع میز تحریر باید به اندازه ای باشد که وقتی بچه روی صندلی استاندارد می نشیند و پشت آن قرار می گیرد، ساعدش به سادگی و بدون فشار آوردن و
ضرورت استفاده کودک از میز و صندلی مناسب

استاندارد بودن صندلی برای نشستن طولانی مدت کودکان ضروری است اما متاسفانه برخی والدین به خوبی بر این امر واقف نبوده و زمینه بسیاری از بیماری های ساختار قامتی کودکان را فراهم می کنند، در حالی که باید برای کودک یک...

حالتهای مناسب مطالعه کودک

در وضعیت نشسته و پشت میز تحریر؛ اگر کودک در پشت میز مطالعه می کند، بازو ها باید به صورت راحت روی میز قرار بگیرند
کتاب باید در فاصله بین بازوهای کودک قرار بگیرد حتی میتوان از یک آرنج بند نرم نیز برای راحتی...


ادامه اخبار »